Відбулася міжнародна наукова богословсько – історична конференція “Володимир-Волинська єпархія – духовно-культурна спадщина Київської Русі”
3 вересня у відбулася міжнародна наукова богословсько – історична конференція “Володимир-Волинська єпархія – духовно-культурна спадщина Київської Русі”. Захід, організований Володимир-Волинською єпархією, відбувся у Святогорському Успенському Зимненському монастирі.
Подібні наукові форуми вже стали доброю традицією – вони проходять у єпархії вже третій рік поспіль.
Серед організаторів заходу: Володимир-Волинська єпархія Української Православної Церкви, Волинська обласна державна адміністрація, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.
Конференцію було відкрито зчитуванням вітального слова Преосвященнішого Володимира, єпископа Володимир-Волинського. В зв’язку із передчасною смерт’ю рідного брата Юрія, владика Володимир не зміг безпосередньо взяти участь в роботі конференції.
“Від усього серця вітаю вас, що зібралися сьогодні у духовній перлині Волинського краю, нашій національній святині та спадщині великого князя Володимира – Успенському Зимненському монастирі, – йдеться у вітальному слові єпископа Володимира, – сьогоднішня конференція зібрала істориків, науковців та богословів, щоб у рік 1025-ряччя Хрещення Київської Русі ще раз розмислити про велич спадщини, що дана нашому народові у Володимировому хрещенні, та цінність надбань, виплеканих нашими предками у християнській вірі.
Нинішній форум є другим подібним заходом, що складають вже своєрідну традицію, яка, вірю, триватиме і далі. Вивчаючи історію, досліджуючи та повертаючи з небуття деякі важливі та утаємничені її сторінки, ви, вельмишановні брати і сестри, робите неоціненну справу, важливу для майбуття нашого народу і держави.
Молитовно закликаю на кожного з вас Боже благословення, бажаю плідної праці сьогоднішньому форуму та творчих звершень у вашій подальшій науковій діяльності! ”
Участь в конференції прийняли представники духовенства єпархії та науковці з України, Польщі, Білорусії та Російської Федерації.
Під час пленарного засідання з доповідями виступили науковці з України, Польщі, Білорусі.
Найближчим часом буде видано збірник матеріалів конференції.