Українська православна Церква

Українська православна Церква

Володимир-Волинська Єпархія

Menu
  • Головна
  • Новини
  • Єпархія
    • Історія
    • Єпископи
    • Сучасність
    • Благочиння
    • Регентське училище
  • Архієрей
    • Біографія
    • Послання
    • Офіційне фото
  • Кафедральний Собор
    • Історія
    • Святині
    • Віртуальне паломництво
  • Монастыри
    • Зимненський
    • Мілецький
    • Низкиницький
    • Світязький
    • Вербківський
  • Контакти

Pадуйся, земле! Волинь колядує–2 (оновлено)

Хроніка святкових богослужінь та заходів

Вечір колядок на Старовижівщині

Другий рік поспіль у Хресто-Воздвиженському храмі села Смідин відбувається вечір колядок. З’їзджаються церковні хори Старовижівського благочиння, зходяться люди, щоб прославити новонародженого Спасителя.

Вечір колядок розпочався з молебню, який звершили священики на чолі з благочинним Старовижівської округи протоієреєм Димитрієм Юхимком.

Гарно віншувала і представляла хори ведуча Аліна Шафета. Із словами привітання до вірян звернувся отець благочинний.

І розпочалось дійство… .Діти місцевого дитячого садочку під керівництвом вихователя Лілії Яківни показали різдвяний вертеп, заспівали колядки прославляючи щирими дитячими піснеспівами Різдво Христове.

Потім десять церковних хорів майстерно виконали новорічні колядки, щедрівки, псалми.

По закінченні дійства священики роздали дітям, які були у храмі, новорічні подарунки.

Священик Валентин Микитюк

Старовижівське благочиння

  

До дня Богоявлення школярі підготували виставу

Нині підійшли до завершення Різдвяні свята – Бог увійшов у світ. Ми не завжди розуміємо до кінця глибини цієї події. Ми звикли до того, що живемо в Новому Завіті, звикли до співу колядок, до слів привітання «Христос Рождається». Тому іноді важко буває пояснити собі, в чому дійсно радість цієї події. Ми живемо в час благодаті. А раніше було не так…

Від часів Адама і Єви люди втратили Бога. Первородний гріх духовно осліпив їм душу. І ось протягом віків усі ветхозавітні праведники жили у цій темряві і сходили у темряву. Рай для людини був закритий. Для них залишалася лише віра і надія, як про це сказано у Святому Письмі: «Праведний вірою жити буде». Вірою в те, що прийде той час, коли з’явиться Спаситель…

І цей час настав. Цар царів, Господь всесвіту лежить на сіні, в сирій і темній печері. В будинках людей не знайшлося Йому місця. Як часто ми чекаємо на Бога, хочемо, щоб Він прийшов в наше життя в усій Своїй славі, щось змінив на краще. І самі ж закриваємо перед Господом двері нашої душі, відмовляємося впізнати Його в звичайних подорожніх, нужденних ближніх своїх, забуваємо, що Він приходить тихо та смиренно…

У святих отців є така думка: «Господь може тисячу разів народжуватися, але це не має для тебе ніякої користі, якщо Він, хоча б один раз, не народиться в твоїй душі», не народиться для тебе особисто.

І ось сьогодні, в переддень Богоявлення, школярі ЗОШ І-ІІ ступеня села Краска підготували Різдвяні вистави «Свічка на вікні» та «Різдвяна історія про Галю та козаків – розбійників».

Учні своїми виступами подарували присутнім не тільки хороший настрій, але й намагались допомогти розібратися в собі, зрозуміти, що Господня правда є Істина, яка перебуває в віках.

Заключне слово на святі у школі взяв настоятель Успенського храму священик Олександр Сандер.

Щиро подякувавши учительському колективу, школярам за любов до Бога, за любов до церкви, священик благословив дітей на хороші справи в честь новонародженого Ісуса Христа.

Поможи, Боже, свята кінчати,

В щасті, здоров’ї других діждати.

Щоби Бога шанували,

Завжди серце щире мати,

Щоб хоч сто літ прожили,

Вінець в Бога заслужили.

Щоб родило із землі,

Щоби хліб був на столі.

Здоров’я міцного і щедрої долі

Дай же, Боже, в добрий час,

Щоб Господь гостив у вас!

Галина Соботович, вчитель основ християнської етики.

ЗОШ І-ІІ ступеня с. Краска

Старовижівське благочиння

“Ковельські святки” – це не просто концерт…

Особливі ці дні. Період різдвяних святок вже наближається до завершення, але православний люд, немовби, не спішить прощатися з Різдвом Христовим, досхочу хоче насититися радістю від явлення в світ Богомладенця.

У Ковелі, 14 січня православні творчі колективи зібралися у будинку культури “Просвіта”, аби колядками та щедрівками, вертепами та веселими жартами примножити святковий настрій жителів міста.

Вщент заповнена глядачами зала, побачила на сцені замість ведучої привітну господиню, котра віршами та приказками гостинно запрошувала у свою оселю колядників.

Колядниками виявилися дитячі, юнацькі та церковні хори православних громад Ковеля, а ще, у концерті взяли участь: студія естрадного співу «Надія», вокальний ансамбль ковельського медичного коледжу, танцювальний ансамбль «Барвінок», маленькі актори та гумористи з недільних шкіл.

Дійство, що мало назву “Ковельські святки”, благословив Преосвященіший єпископ Володимир. Владика зауважив: «свято Різдва Христового – це свято любові.., саме в ці святкові дні, Бог через любов сходить на землю заради нашого спасіння. І цю любов, ми повинні приймати всім своїм християнським серцем”. Владика побажав, щоб українська колядка, особливо тут на Волині, з поліського серця і вуст ніколи не затихала, а тільки з віри у віру виростала і славила Творця нашого Небесного».

Міський голова Олег Кіндер, вітаючи ковельчан з Різдвом Христовим і новорічними святами, побажав всім, «щоб Віфлеємська зірка запалила в кожному в серці і душі: добро, радість і любов, яку б ми змогли понести в сім’ю, в родину і в наше місто».

“Ковельські святки” мають благодійну мету – кошти, зібрані під час концерту, організатори передають у фонд щорічного єпархіального дитячого табору відпочинку для дітей сиріт.

Активісти ковельської молодіжної організації “Ф.О.М.А.” особливо долучилися до проведення заходу – вони взяли на себе технічне забезпення: чергували у залі та фоє, зустрічали гостей, організували медіа-супровід та збір пожертвувань.

Концерт мав успіх серед глядачів. Владика Володимир, після слова подяки організаторам та учасникам, оголосив про нагородження автора та ведучої “Ковельських святок” Вікторії Савлук благословенною грамотою Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Володимира. Це перша подібна відзнака глави Української Православної Церкви працівникам культури Ковеля за вагомий внесок у духовно-просвітницьку діяльність.

Разом з тим, єпископ Володимир оголосив указ Блаженішого митрополита Володимира, про нагородження протоієрея Олександра Ничипорука орденом великомученика Георгія Побідоносця за багатолітній та плідний пастирський послух у Ковелі та в зв’язку з шестидесятиліттям від народження.

Священик Євген Стойка

  

“Амвон”

Фотоальбом “Ковельських святок”

 

«Ясна зоря засвітила» – фестиваль у Ратному

Про те, що наші земляки вміють не лише результативно працювати, але й гарно відпочивати, вшановуючи прадідівські українські традиції, ми переконувались не раз. Зустрівши у суботу Старий новий рік та відсвяткувавши день Святого Василя, у неділю ратнівчани незабутньо провели час колядуючи та щедруючи на вечорі «Ясна зоря засвітила».

В актовому залі районного будинку культури і яблуку було ніде впасти – глядачів було дуже багато. І вони жодної секунди не пошкодували, що прийшли на свято, адже відбулося воно на високому рівні, з прекрасним оформленням сцени, вічнозеленою красунею-ялинкою, з чудовим виконанням учасників. Бездоганною була акустика – коли виконувались пісенні номери, кожна нотка, кожен звук лунали чистою краплею, прозорим струмком вливалися у спраглі серця вдячних слухачів. Тож неабияке задоволення отримали усі – від старого до малого, і глядачі, й самі виконавці.

Розпочалося дійство із тропаря та кондака – богослужбових піснеспівів. Секретар єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира архімандрит Варлаам від імені владики Володимира та від себе особисто побажав усім, щоб мир Христовий, який прийшов зі святом Різдва Христового, оселився у кожній оселі, в душі кожної віруючої людини.

Хор священиків району вітав усіх колядками «Ой новина, новина», «В Вифлеємі днесь Марія Пречиста», «Землю Юдейську». За ними на сцену вийшли учасники народного аматорського фольклорного колективу «Діброва» села Замшани, які підняли настрій глядачів гарною підготовкою та виконанням. Високою технікою пісні вразив зразковий хор «Благовіст» смт Заболоття. І хоч серед учасників – діти, видно було, що вони вкладають у пісню і серце, і душу, намагаються донести до присутніх бурхливу хвилю своїх переживань, думок та емоцій. І треба сказати, їм це вдалося, адже усі були просто зачаровані цими юними янголами-хористами, їхніми голосами. Надзвичайно вдячними присутні були хористам храму святої мучениці Параскеви села Самари за море духовної насолоди від піснеспівів,які вони виконували. Словами «молодці» та бурхливими оплесками проводжали глядачі фольклорний гурт села Велимче, та парафіяльний хор храму преподобного Амфілохія Почаївського смт. Ратне, які зуміли оживити зал артистичністю, та талантами. Із захопленням присутні спостерігали і за вертепом, з яким виступили діти храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Ратне.

Національний колорит та менталітет нашого народу, велику любов до Господа Іісуса Христа та Його Матері розкривали у різноманітті щедрівок та колядок дитячий хор недільної школи храму преподобної Параскеви Сербської села Заліси, парафіяльні хори храмів святої Рівноапостольської княгині Ольги села Межисить, святого великомученика Димитрія села Гірники, Різдва Пресвятої Богородиці селища Ратне, Покрови Пресвятої Богородиці села Оріхово, святого апостола Іоанна Богослова села Броди, святого великомученика Никити села Тур та фольклорного колективу цього ж села, фольклорний гурт села Річиця, родинний гурт щедрувальників під керівництвом Ніни Жигаревич, народна аматорська концертно-художня бригада «Льонок» села Гута.

Усі учасники з оригінальним підходом поставились до різдвяних пісень – хтось співав акапелло, роблячи акцент на бездоганному голосі, хтось зачіпав струни глядацьких душ звуками музичних інструментів, усі були у гарних новорічних костюмах, українському національному вбранні, красивих різнобарвних хустинках, з різдвяними атрибутами. Приємно те, що репертуар щедрівок та колядок в основному не повторювався, що свідчить про те, що наші земляки дбайливо бережуть і передають з роду в рік усе їх різноманіття, що вони відповідально ставляться до українських традицій, культури і виховані у глибокій непоборній вірі. Усі учасники щиро бажали присутнім здоров’я міцного в новому році, щастя, добра, злагоди й достатку.

Відзначилося гарними виступами у цей святковий вечір і чоловіцтво, яке теж дуже старанно підготувалось до районного дійства: чоловічі гурти щедрувальників «Хлопці з хутора» самарівського будинку культури та вокальний квартет «Оберіг» села Заболоття. Творчим підходом до виконання колядки «Нова радість стала» вирізнився чоловічий гурт із Жирич, вони осучаснили пісню, надавши їй нового відтінку звучання, особливої оригінальності додавали звуки саксофону.

Гарний і несподіваний подарунок зробили для усіх гості із Білорусії – по дорозі із Луцька постійний народний аматорський колектив села Хотислав Малоритського району завітав на свято, виконавши білоруською мовою кілька запальних, веселих пісень та побажавши присутнім усього найкращого. Зал проводжав їх оплесками та усмішками, селищний голова Володимир Кулик від імені територіальної громади Ратного подарував їм квіти, а священики – святу ікону.

На завершення концерту хористи храму села Заліси на радість присутніх влаштували на сцені колядні вечорниці, інсценізувавши, як готуються господарі до різдвяних свят та як вони відбуваються за українськими традиціями. Були тут і гумор, і танець, і колядки. Новорічно-Різдвяні свята — це час, коли у серці кожного з нас горить свічка надії, яку не може загасити жодна хуртовина. У християнстві свічки вважаються додатковим символом значущості Ісуса як Світла миру. Запалили святкові свічки і залісці, внісши у свято нотку таємничості і загадковості. А потім вітали усіх, посівали, бажали, щоб усі були здоровими, велося добро, худоба, був мир, родили гарні врожаї.

Святі ікони в дарунок отримали усі церковні хори, фольклорні гурти клубних закладів району, які взяли участь у дійстві.

Під час концерту відбулась традиційна благодійна акція, завдяки якій присутні зібрали п’ять тисяч гривень. Ці кошти віддадуть на потреби дітей-сиріт нашого району, щоб хоч якось скрасити для них різдвяні свята, адже у той час, коли ми святкуємо у теплому сімейному колі, вони про сім’ю можуть тільки мріяти, мріяти про повноцінне дитинство і новорічну радість. Тому ми повинні про них пам’ятати і співчувати їм.

Архімандрит Варлам подякував організаторам концерту, учасникам та усім присутнім. Від імені духовенства він вручив святі ікони головам райдержадміністрації, районної ради Валерію Трикошу та Миколі Макаруку та селищному голові Володимиру Кулику, привітав їх із Різдвом Христовим та Новим роком. Валерій Трикош, Микола Макарук та Володимир Кулик подякували за прекрасні години, проведені у залі, побажали усім миру, любові, злагоди, щоб оберігав Господь, а Божа Мати благословляла на добрі діла. Володимир Кулик подарував квіти організаторам свята – настоятелям храмів Ратнівського і Гірниківського благочиння, та архімандриту Варламу. Квіти вручили і начальнику відділу культури Олені Горнік, за сприянням якої відбулося свято.

Завершилося свято дружньою колядкою «Ой радуйся земле», яку стоячи виконали усі присутні.

 

Світлана ЯЩЕНКО

Ратнівське благочиння

Прибужжя колядує!

Славить в ці святкові дні православний український народ Новонароджене Немовля-Христа. В містах і селах лунають святкові піснеспіви, у яких оспівується ця священна та спасительна подія. Серед народних традицій особливе місце займають Різдвяні колядки, якими так багата Українська земля. Виключенням не є і Прибузький край.

15 січня на центральній площі смт. Іваничі відбувся районний фестиваль колядок та щедрівок під назвою «Різдвяне диво». У виступах взяли участь церковні хори Іваничівського благочиння та колективи відділу культури з різних сіл району. З кожним виступом у глядачів підіймався святковий настрій. Та найбільше радувало те, що не дивлячись на всілякі життєві негаразди є люди яким дорога наша духовна спадщина.

Прот. Анатолій Сидько

Іваничівське благочиння

    

 

Фестиваль колядок у Кримному

 

Різдво – велике християнське свято, яке несе світло, радість, любов, добро і мир у душу людини. Воно відгукується у кожному серці щирою молитвою і веселою колядою.

12 січня надворі кружляла сніжна завія, а в приміщенні актового залу ЗОШ   І – ІІІст. с. Кримне було тепло й затишно. Людей зібралося дуже багато, адже всі хотіли почути, як учасники свята веселою колядою прославляли дивне народження Іісуса Христа.

На свято завітав Преосвященний  владика Володимир і все духовенство Кримненської округи на чолі із прот. Сергієм Никонюком.

Урочисто й величаво прозвучав тропар у виконанні священнослужителів. Далі чарували глядачів своїм співом хористи місцевого Свято – Михайлівського храму та учасники церковних хорів окружніх  сіл, звучало вітання з уст учасників місцевого фольклорного колективу «Крименя». Скільки прекрасних колядок довелося почути  і всі вони були різні, виконані з високою майстерністю. Місцеві школярики порадували  вертепом. Учасники дійства принесли всім присутнім надзвичайну радість, подарували почуття свята. Видно, що наш куточок Полісся цікавиться і гордиться своєю духовною і культурною спадщиною.

По закінченні свята зі словами привітання звернувся владика Володимир, дякуючи за прекрасні колядки. Побажав терпіння, мудрості і Божої допомоги у всіх добрих намірах і починаннях. Подарував місцевій школі книги. Вітали мирян благочинний Сергій Никонюк і місцевий настоятель церкви о. Михаїл, дякували всім хто прийшов розділити радість Різдва Христового. Діткам було роздано шоколадки.

Нехай ці свята надихають нас і наші родини на добрі звершення, на те, щоб ми творили щастя своїми руками й дарували його людям.

Віра Ариванюк

Кримненське благочиння

Пошук

Недавні записи

  • Архієпископ Володимир прийняв участь в похованні митрополита Ніфонта
  • 25 років намісництва настоятельки Святогорського Зимненського жіночого монастиря
  • Великопісне послання
  • ВІДІЙШОВ ДО ГОСПОДА ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ НІФОНТ
  • 25 років намісництва настоятельки Святогорського Зимненського жіночого монастиря
  • В рідному селі спочилого митрополита Ніфонта молитимуться сорок днів
  • Прощання з митрополитом Ніфонтом у рідному селі
  • Архієпископ Володимир звершив Літургію Передосвячених Дарів і молебний канон великомученику Феодору Тирону
  • Архієпископ Володимир прочитав останню частину покаянного канону преп. Андрія Критського
  • Архієпископ Володимир звершив Літургію в неділю Торжество Православ’я


galery

Pозсилку

Підпишіться на нашу розсилку новин з оновленнями для обраних подій і свят.

© Українська православна Церква 2021. Powered by WordPress