Архієпископ Володимир звершив Літургію в неділю Торжество Православ’я


5 березня 2017 року, у першу неділю Великого посту та свято Торжество Православ’я, керуючий Володимир-Волинською єпархією архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир очолив Божественну Літургію Василія Великого в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинська.

Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

Після читання Святого Євангелія керуючий архієрей звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді, в якому зробив акцент на важливості усвідомлення суті свята. Владика Володимир наголосив що православні в цей день ще і ще раз возвеличують Святу Церкву – неосквернену, чисту і святу невісту Христову. Слова «Торжество Православ’я» сьогодні звучать як переможна пісня у славу Святої Православної Церкви. Церква – стовп і утвердження істини, духовне й містичне тіло Христа Спасителя. Вона не може помилятися, говорити неправду, кривдити, не може вчити гріхові чи покривати його, тому що Вона – Тіло Христове, велика сім’я, Глава Якої – Бог.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після закінчення Літургії архієпископ Володимир звершив особливий чин – чин Торжества Православ’я.

В 842 році на Помісному Константинопольському Соборі за імператриці Феодори було остаточно відновлено і затверджено шанування святих ікон. Тоді ж, у знак вдячності Господу Богу, який дарував Церкві перемогу над іконоборцями, було встановлено свято Торжества Православ’я, яке й святкуємо за уставом у першу неділю Святої Чотиридесятниці.